Oferta

Systemy grzewcze i sanitarne

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu gwarantujemy naszym klientom doskonale zaprojektowaną i rozprowadzoną instalację grzewczą i sanitarną oraz dobór urządzeń. Wybudujemy lub zmodernizujemy i unowocześnimy twoją instalację, przedstawimy Ci najlepsze warianty logistyczne i automatyczne, zapewniamy profesjonalny montaż na który dajemy 24 miesięcy gwarancji.

KONDENSACYJNE KOTŁY GAZOWE

W tradycyjnych kotłach spaliny wyrzucane do atmosfery mają jeszcze wysoką temperaturę (ok 110°C). Spaliny o tak wysokiej temperaturze zawierają jeszcze sporą ilość ciepła, które jest bezpowrotnie tracone. Kocioł kondensacyjny maksymalnie wykorzystuje ciepło ze spalin zanim zostaną one wyrzucone do atmosfery. Dodatkowe oszczędności uzyskuje się dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki EMS która maksymalnie optymalizuje pracę instalacji i daje dodatkowe oszczędności nawet do 20%

pompy ciepła

Pompy ciepła są urządzeniami które  wykorzystują darmową energię ze środowiska która jest dostępna bez ograniczeń w postaci  powietrza atmosferycznego, czy skumulowana w gruncie i wodzie. Nowoczesne Pompy Ciepła wiodących marek radzą sobie bardzo dobrze w naszym klimacie pod warunkiem właściwego doboru urządzenia i jego prawidłowych ustawień. Realnie zmniejszają koszty ogrzewania i podnoszą komfort użytkowania  domu, w szczególności w sytuacji braku dostępu do gazu ziemnego. Sprawność pomp ciepła oznacza się współczynnikiem efektywności COP która oznacza ilość wyprodukowanej energii cieplnej w (KW) w stosunku do ilości energii dostarczonej do urządzenia. Średni sezonowy współczynnik efektywności w zależności od urządzeń wynosi od 3.5 COP nawet do 5.0 COP

Rekuperacja do domu i biura

Rekuperacja stosowana w systemach wentylacji mechanicznej,  umożliwia odzysk ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku. Możliwe ograniczenie strat ciepła dla wentylacji w budynku przy zastosowaniu rekuperatora wynosi do 93%. Rekuperacja nie tylko powoduje odzysk ciepła, ale ma także wiele innych zalet: dostarcza świeże powietrze, pozwala na zmniejszenie wilgotności powietrza wewnątrz domu i skuteczne usunięcie szkodliwych zanieczyszczeń powstających w budynku. Stała wymiana powietrza chroni przed nadmiernym zanieczyszczeniem mikrobiologicznym, CO2 czy kurzu. Poza tym w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej mechaniczna jest niezależna od panujących warunków atmosferycznych. Jej głównym elementem jest wysokoefektywna centrala – rekuperator.

Centralne odkurzacze

Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest analogiczne do sprzątania urządzeniami przenośnymi, z tą różnicą, że w czasie sprzątania używamy tylko węża ssącego, który zamiast do odkurzacza wkłada się do gniazdka w ścianie, skąd zassane powietrze z kurzem przepływa do jednostki centralnej ukrytymi przewodami w ścianach. Jednostka centralna zamontowana jest w garażu, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym. Oczyszcza ona zassane powietrze, a następnie wydmuchuje je bezpowrotnie na zewnątrz budynku.

stacja zmiękczania wody

Twarda woda używana w gospodarstwie domowym może być powodem wielu niedogodności i generować powstawanie dodatkowych kosztów. Węglany wapnia i magnezu, które znajdują się w wodzie odkładają się w postaci kamienia oraz osadów na wszystkich elementach mających styczność z wodą i  pokrywają je grubą warstwą, która skutecznie blokuje wymianę ciepła przez co urządzenia są mniej efektywne. Również konieczność stosowania dużej ilości detergentów bo twarda woda słabo się pieni ponieważ ma bardzo wysokie napięcie powieszchniowe  dlatego warto zastosować Logawater Soft dzięki temu cała woda użytkowa jaka trafia do waszych punktów poboru oraz urządzeń jest poddana procesowi zmiękczenia.

Eko-Systemy – Tomasz Karamitopulos. Ekonomiczne i ekologiczne systemy instalacje grzewcze i sanitarne – pompy ciepła, kotły gazowe, rekuperacja, centralne odkurzacze – obszar działalności: Dzierżoniów, Nowa Ruda, Ząbkowice, Świdnica, Wałbrzych.